Architekt

SPECYFIKACJA PRAC BUDOWLANYCH (lub "Harmonogramy prac")

Jednym z krytycznych etapów każdego projektu budowlanego jest uzyskanie ofert od budowniczych na wymagane prace - ale jak zapewnić, że kiedy porównasz te ceny, wszyscy budowniczowie zacytowali dla tych samych rzeczy i dla prac, które należy wykonać do tego samego standardu przy tej samej jakości materiałów? i jak zapewnić, że twój budowniczy przeprowadzi naprawy przy użyciu właściwych metod? Tradycyjne rozwiązanie polega na przygotowaniu dokumentu opisującego, co należy zrobić - "przepis", jeśli chcesz, który opisuje, jakie "składniki" powinny być używane, i "metodę", jak należy to zrobić. Ten przepis w terminologii budowlanej znany jest jako "Harmonogram prac".

https://znany-ksiegowy.pl/malopolskie
https://znany-ksiegowy.pl/mazowieckie

Nasze podejście ...

Nasz zespół Chartered Building Surveyors w Biurze Doradztwa Budowlanego omówi z Tobą Twój projekt przed wizytą na stronie w celu ustalenia wymaganych prac. Następnie można przygotować Harmonogram prac, który będzie zawierał odpowiedni poziom szczegółowości dla danego projektu - po co płacić honoraria za specyfikację odpowiednią do zbudowania mostu Severn Bridge podczas rekonstrukcji garażu lub wymiany dysku? Twój inspektor BCB skontaktuje się z Tobą, aby upewnić się, że dokument zawiera wyłącznie prace niezbędne do twoich wymagań i, w miarę możliwości, dostosuje jakość, aby dostosować się do ograniczeń budżetowych.


Harmonogram będzie zawierał szczegóły techniczne, które określają konstruktorowi, jakie prace będą wymagane, metody, które należy zastosować, materiały, które powinny zostać wykorzystane, a także oczekiwane wielkości lub pokrycie. Jeśli wymagają tego okoliczności, zespół BCB może doradzić w sprawie odpowiednich kwot pomocy, które należy uwzględnić, aż do momentu, w którym będziesz w stanie podjąć ostateczne decyzje projektowe.

Niniejszy dokument stanowi nieocenione narzędzie, które zapewnia, że ​​kolejne oferty lub przetargi wyświetlają podobne alternatywy, które mogą być skutecznie porównywane w znaczący sposób.

BCB bardzo często udostępnia Harmonogram prac jako część większej usługi zarządzania kontraktami, w której doradzamy w sprawie wyboru kontrahentów, przeprowadzamy procedury przetargowe przy użyciu harmonogramu, monitorujemy ewentualne prace i oceniamy prace w toku na kontach kontrahentów.


BADANIE ŚWIADOME I SPRAWOZDAWCZOŚĆ

"Rola Świadka Biegłego polega na udzielaniu pomocy sądowi w sprawach specjalistycznych lub technicznych w ramach jego wiedzy specjalistycznej." Dr Chris Pamplin Redaktor Brytyjski Rejestr Świadków

 

Świadek świadczy obiektywne, bezstronne opinie za pomocą raportu, a także może pojawić się w sądzie, aby zeznawać ustnie.

 

Jeśli bierzesz udział w sporze budowlanym, jako właściciel nieruchomości lub jako wykonawca, możesz zdecydować lub zalecić zlecić kontrolę i raport, aby pomóc w negocjacjach. W takich okolicznościach najbardziej opłacalne jest wyznaczenie odpowiednio doświadczonego Chartered Building Surveyor, który będzie działał jako Expert Witness w dostarczaniu raportu. Biegły Biegły będzie w pełni zaznajomiony z regulaminem sądowym, a zatem Raport będzie miał odpowiedni format i treść do późniejszego wykorzystania w sądzie, jeśli okaże się to konieczne.

 

Nasze podejście ....

 


Biuro Doradztwa Budowlanego akceptuje tylko umówione spotkania z klientami, w których jesteśmy przekonani o naszych niekwestionowanych umiejętnościach technicznych i kompetencjach, związanych z daną sprawą. Nasi geodeci są wyćwiczeni w wyrażaniu się logicznie w jasny i zwięzły sposób, przestrzegając procedur sądowych i cywilnych (zdefiniowanych w części 35 RWP).

 

W BCB jesteśmy dumni z prostego podejścia do tworzenia dokładnych, technicznie wiarygodnych raportów Expert Witness, których nie można skutecznie kwestionować. Przygotowujemy nasze raporty, mając na uwadze, że solidny Raport prowadzi do udanych negocjacji - to zapewnia szybsze rozwiązanie dla naszego klienta i oznacza, że ​​często można uniknąć dalszych kosztownych sporów.


ZARZĄD ZARZĄDZAJĄCY LUB PROJEKTY ZARZĄDZANE PRZEZ OSOBY ZARZĄDZAJĄCE

Wielu właścicieli mieszkań decyduje się na korzystanie z usług Managing Agents, aby pomóc im w organizowaniu projektów konserwacji, remontów i ulepszeń swoich budynków. W innych przypadkach, najemcy mogą zdecydować o utworzeniu własnych Komitetów Zarządzających w celu zarządzania tymi zadaniami, ale w obu przypadkach będą sytuacje, w których usługi Chartered Surveyor mogą być właściwą decyzją, aby zapewnić właściwe rozwiązania techniczne - i to może również obniżyć koszty!

 

Nasze podejście ...

Zespół Biura Doradztwa Budowlanego współpracuje z wieloma lokalnymi i ogólnokrajowymi agencjami zarządzającymi blokami, spółdzielniami mieszkaniowymi i prywatnymi grupami najemców, oferując kompleksową usługę wielodyscyplinarną. BCB są również zaznajomieni z ograniczeniami "Sekcji 20", dzięki czemu mogą współpracować z Tobą lub Twoimi Agencjami Zarządzającymi na wiele sposobów, aby zapewnić zgodność z wymogami Ustawy.

 

Możemy zapewnić dostosowane usługi, takie jak analiza defektów budynków, oceny ryzyka pożaru lub wyceny ubezpieczenia, aby oszacować koszty odbudowy. BCB ma duże doświadczenie w pracy przy projektach bloków mieszkalnych i może pomóc Tobie i Twoim klientom, aby całe zadanie było mniej czasochłonne dla mieszkańców - którzy przecież chcą po prostu cieszyć się życiem w swoich domach.

 


 W przypadku większych projektów modernizacyjnych, takich jak zewnętrzne naprawy i dekoracje, re-roofing, ulepszenia balkonów, wymiany okien itp., Chartered Building Surveyor firmy BCB może pomóc w obsłudze pełnego zarządzania kontraktami i kontroli kosztów. Możemy pomóc w stworzeniu zespołu projektowego, przeprowadzić studium wykonalności i nawiązać z Tobą kontakt w celu dopracowania wymagań i aspektów projektowych. Po ustaleniu krótkiego czasu inspektorzy nadzoru budowlanego BCB mogą wykorzystać swoją wiedzę fachową do przygotowania wszystkich niezbędnych rysunków architektonicznych, zestawień robót i dokumentów kontraktowych, aby umożliwić uzyskanie najlepszej jakości wykonania dostępnej dla budżetu projektu. Możemy również uzyskać wszelkie niezbędne zatwierdzenia Planowania Władz Lokalnych / Regulacji Budynków w trakcie realizacji projektu.